حمل و نقل دریاییفریت بارکشتی فله

حمل بار به استرالیا

حمل بار به استرالیا

اقتصاد استرالیا سیزدهمین اقتصاد برتر جهان است. تولید ناخالص داخلی استرالیا حدود 1.36 تریلیون دلارآمریکا است. استرالیا قاره و کشوری مجزا از بقیه کشورهاست که پل ارتباطی آن راه هوایی و راه دریایی است. تجارت و بازرگانی نقش مهمی در این کشور ایفا می‌کند. اسرالیا دارای کشتی‌ها و اسلکه های بسیار پیشرفته بارگیری هستند.عمده اقتصاد استرالیا وابسته به بخش کشاورزی و بازرگانی است. با این حال صنعت گردشگری نقش چشمگیری در اقتصاد رو به رشد استرالیا دارد.

حمل بار دریایی از ایران به استرالیا

تجارت به استرالیا در سال‌های اخیر کم رنگ شده است. اما همچنان ارسال خشکبار، صنایع دستی و مواد پتروشیمی از جمله کالایی است که بنادر این قاره ارسال می‌شود.
شرکت حمل بار دریایی به سیدنی (Sydney) – شرکت حمل بار دریایی به ملبورن (Melbourne) – شرکت حمل بار دریایی به بریزبن (Brisbane) – شرکت حمل بار دریایی به پرث (Perth) – شرکت حمل بار دریایی به آدلاید (Adelaide)

نوشته های مشابه

حمل بار به نیوزلند

نیوزیلند یک جزیره با فاصله از سایر خشکی های جهان است و اکثر کالاها باید به این کشور وارد شوند. مالیات بر واردات بالا و این حقیقت که بسیاری از بخش ها رقیبی ندارند، قیمت ها را بالا می برد.
نیوزلند دورترین کشور به همجا با نرخ زندگی بسیار بالاست. بالا بودن نرخ زندگی در نیوزلند سرچشمه از هزینه حمل و نقل بسیار بالا به این کشور است. بارنش کلیه خدمات حمل دریایی به آکلند و حمل هوایی به این کشور را با تعرفه مناسب به انجام می‌رساند.
سرویس حمل دریایی به نیوزلند- شرکت حمل دریایی به نیوزلند- فریت بار به نیوزلند

حمل دریایی به اقیانوسیه

از بین دو روش حمل دریایی و حمل هوایی، حمل دریایی به استرالیا و نیوزلند بسیار کم‌هزینه‌تر است. اما ارسال دریایی به اقیانوسیه کار چندان آسانی هم نیست!
برای حمل دریایی به کشور استرالیا باید نکات بسیار زیادی را در نظر بگیرید، با انواع کانتینرها آشنا باشید و به طور دقیق بدانید که کدام روش ارسال (فول‌بار، خرده‌بار یا فله‌ای) برای حمل بار شما مناسب است.
زمانی که وزن و حجم کالا زیاد نباشد و مدت زمان تحول بار اهمیت بالایی داشته باشد، بهترین روش، ارسال بار هوایی به استرالیا است. ولی اگر وزن و حجم بار شما زیاد است ارسال هوایی با هزینه بسیار بالایی رو به رو می‌شود و دیگر حمل دریایی بهنیوزاند و استرالیا گزینۀ مناسب‌تری است. اما مدت زمان حمل دریایی به نیوزلند و استرالیا طولانی‌تر از حمل با هواپیماست.
همچنین برای حمل برخی کالاها هم راهی جز حمل دریایی وجود ندارد. اقلامی مانند فر‌آورده‌های نفتی و پتروشیمی، سیمان و مواد معدنی باید با کشتی به استرالیا حمل شوند.
بنابراین اگر حجم و وزن بار شما بسیار زیاد است، هزینۀ حمل نسبت به زمان ارسال برایتان اولویت بیشتری دارد یا کالای شما جزء محصولاتی است که نام بردیم، حمل دریایی به استرالیا بهترین انتخاب برای شماست.

گام به گام فریت دریایی به استرالیا و نیوزلند

براساس نوع و مقدار بار ارسالی، سه روش مختلف برای حمل بار با کشتی وجود دارد:
• روش حمل فول‌بار یا FCL
• روش حمل خرده‌بار یا LCL
• روش حمل فله‌ای یا Break Bulk
۱- روش حمل فول بار FCL

زمانی که ظرفیت بار ارسالی به اندازۀ یک کانتینر و یا بیش از یک کانتینر باشد، از این روش استفاده می‌کنیم. در این حالت کل ظرفیت یک کانتینر اجاره می‌شود. معمولا روش حمل فول‌بار برای حمل کالاهایی با حجم بیش از ۲۰ متر مکعب مناسب است.
از آنجایی که در روش FCL حجم کانتینر تنها متعلق به یک نفر است، برای کل بار تنها یک پروانۀ گمرکی صادر می‌شود. به علاوه، شما به جای پرداخت هزینه برای هر مترمکعب (CBM)، تنها برای هر کانتینر هزینه می‌پردازید.
۲- روش حمل خرده‌ بار LCL
اگر حجم و وزن بارتان کمتر از ظرفیت یک کانتینر باشد، بهترین روش ارسال بار، روش LCL است. در این حالت ظرفیت یک کانتینر در اختیار چند نفر گذاشته می‌شود و صادرکنندگان مختلف کالای خود را از طریق یک کانتینر مشترک ارسال می‌کنند.
این روش حمل را برای کسب‌وکارهای نوپا، حمل نمونه بار و واردات جزئی پیشنهاد می‌کنیم. اما به علت شرایط تحریمی و کشتیرانی ایران فعلا این خدمات به متقاضیان حمل ارائه نمی‌شود. شما میتوانید کالای بالای یک تن خود را با سرویس خرده بار به استرالیا ارسال نمایید.
۳- روش حمل فله‌ای یا Break Bulk:
این روش حمل مخصوص بارهای بزرگ صنعتی و بارهای فله‌ای مانند غلات و مواد معدنی همچون انواع سنگ، گوگرد و یا مواد نفتی و پتروشیمی و… است می‌شوند.

حمل بار به تمام کشور ها شماره تماس : 09151060970

هزینه حمل بار به استرالیا 

هزینۀ ارسال دریایی از ایران به استرالیا به عوامل مختلفی بستگی دارد.

۱- نوع ارسال
۲- نوع بار از نظر کلاس خطر:
هزینۀ ارسال بارهای خطرناکی که جزو اقلام نه‌گانه کلاس خطر باشند، نسبت به بارهای معمولی بیشتر است. ارسال این اقلام مانند باطری، مواد اسیدی، گازها و … دارای خطرات زیادی است و کشتی‌های حمل بار، باید تمهیدات ایمنی خاصی برای جلوگیری از حوادث احتمالی در نظر بگیرند.
۳- حجم و وزن کالا:
وزن و حجم بار نیز طبیعتا تاثیر مستقیمی بر هزینۀ بار ارسالی دارند و هر چقدر وزن و حجم بار ارسالی بیشتر باشد، هزینۀ حمل دریایی به استرالیا نیز بیشتر خواهد بود.
۴- هزینه‌های گمرکی:
تعرفه‌های گمرکی نیز از دیگر عواملی هستند که بر هزینۀ حمل دریایی به استرالیا تاثیر دارند. از جمله تعرفه‌های گمرکی می‌توانیم به تعرفۀ مستقل، قراردادی، مالی و حمایتی اشاره کنیم. بنابراین شما باید برای محاسبۀ هزینه‌های حمل، تعرفه‌های گمرکی را هم در نظر بگیرید.
۵- هزینۀ بیمۀ تکمیلی:
تمام بارهای دریایی به‌ طور پیش‌فرض بیمه هستند ولی این بیمه در بیشتر مواقع خصوصا زمانی که ارزش کالای شما زیاد باشد حوادث و خسارت‌های احتمالی را پوشش نمی‌دهد. در چنین مواقعی لازم است که از پوشش بیمۀ تکمیلی جهت جبران خسارت‌های احتمالی استفاده شود. بنابراین، هزینۀ بیمۀ تکمیلی را هم باید برای محاسبۀ هزینۀ حمل دریایی به استرالیا در نظر بگیرید.
۶- نوع قرارداد خرید (FOB یا EXW):
در خرید و حمل‌و‌نقل بین‌المللی قراردادهای مختلفی وجود دارد که نحوۀ پرداخت هزینه‌‌های ترانزیت داخلی، بیمه و مسئولیت‌های مربوط به حمل بار در آن‌ها متغیر است. رایج‌ترین نوع قراردادهای خرید FOB و EXW است.
در قراردادهای EXW، هزینۀ حمل، بیمه و مسئولیت بار از محل کارخانۀ تولیدی یا انبار فروشنده تا عرشۀ کشتی به‌ عهده‌ٔ خریدار است.
در قراردادهای FOB، خریدار بار را در عرشۀ کشتی تحویل می‌گیرد و تمام هزینه‌‌ها و مسئولیت‌های قبلی به‌ عهدۀ فروشنده است.
پیشنهاد می‌کنیم در خریدهای بین‌المللی از قراردادهای خرید FOB استفاده نمایید تا فروشنده متعهد شود بار را به‌صورت سالم در کشتی تحویل دهد. در قراردادهای EXW احتمال آسیب دیدن بارتان در فرآیند حمل‌ونقل داخلی و بارگیری بسیار زیاد است. اما همان طور که اشاره کردیم، در قرارداد FOB تمام مسئولیت‌ها از محل کارخانه یا انبار فروشنده تا عرشۀ کشتی به عهدۀ فروشنده است.

مدارک لازم برای حمل دریایی به استرالیا

مدارک لازم برای حمل دریایی بسته به نوع بار و روشی که برای ارسال آن در نظر دارید، متفاوت است. اما به طور کلی برای حمل بار با کشتی به استرالیا ، این مدارک مورد نیازند:
• مدارک شناسایی
• اصل و کپی کارت بازرگانی
• فاکتورهای پروفرما
• مجوز واردات
• ارائۀ گواهی بهداشت (در صورت نیاز)
• ارائۀ گواهی استاندارد (در صورت نیاز)
• پکینگ لیست (Packing List)
• قبض انبار
• بارنامه
• گواهی مبدا
• بیمه نامه

حمل بار به تمام کشور ها شماره تماس : 09151060970

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

حمل بار به تمام کشور ها شماره تماس : 09151060970

دکمه بازگشت به بالا