باربری بین المللیحمل و نقل بین المللی ایران اروپاحمل و نقل دریاییفریت بار

حمل بار به فنلاند

حمل بار به فنلاند

حمل بار به فنلاند به سه صورت، حمل بار دریایی به فنلاند، حمل و نقل جاده ای و فریت با هوایی امکان پذیر است. بارنش با رد اختیار داشتن ناوگانی مدرن انواع خدمات حمل با این کشور اروپایی را به شما تجار عزیز ارائه می‌دهد.

کشوری است در شمال اروپا. این کشور حدود ۵٫۴ میلیون نفر جمعیت دارد و پایتخت آن شهر هلسینکی است. حدود یک میلیون نفر از جمعیت کشور در منطقه کلان‌شهری هلسینکی زندگی می‌کنند. فنلاند از شمال با نروژ، از شرق با روسیه، از غرب با سوئد مرز زمینی دارد. از آنجاای که روسیه صادرات گاز خود را به این کشور قطع کرده است . امکان راهیابی هر چه بیشتر بازارگان ایران به این بازار ثروتمند ایجاد شده است.

نوشته های مشابه

حمل بار جاده ای به فنلاند

بارنش انواع تریلی را برای ارسال بار به این کشور اروپایی در اختیار تجار عزیز قرار می‌دهد. بسته به نوع بار امکان ارسال مستقیم و یا ترانشپ وجود دارد. همچنین بارنش سرویس ارسال خرده بار به فنلاند را برای کالا بالای یک تن را فراهم کرده است.

حمل بار دریای به فنلاند

برای حمل دریایی به فنلاند باید نکات بسیار زیادی را در نظر بگیرید. با انواع کانتینرها آشنا شوید.  کدام روش ارسال (فول‌بار، خرده‌بار یا فله‌ای) برای حمل بار شما مناسب است. گاهی بسته به پروژه حمل با مسیر دریایی و گاهی مسیر جاده یا هوایی در نظر گرفته شود. کارشناسان مجرب بارنش با توجه به نوع محموله شما بهترین مسیر حمل را به شما پیشنهاد می‌دهند.

زمانی که وزن و حجم کالا زیاد نباشد و مدت زمان تحول بار اهمیت بالایی داشته باشد، بهترین روش، ارسال بار هوایی به فنلاند است. ولی اگر وزن و حجم بار شما زیاد است ارسال هوایی با هزینه بسیار بالایی رو به رو می‌شود و  دیگر حمل دریایی به فنلاند گزینۀ مناسب‌تری است. اما مدت زمان حمل دریایی به فنلاند طولانی‌تر از حمل با هواپیماست.

همچنین برای حمل برخی کالاها هم راهی جز حمل دریایی وجود ندارد. اقلامی مانند فر‌آورده‌های نفتی و پتروشیمی، سیمان و مواد معدنی باید با کشتی به فنلاند حمل شوند.

حمل بار به تمام کشور ها شماره تماس : 09151060970

بنابراین اگر حجم و وزن بار شما بسیار زیاد است، هزینۀ حمل نسبت به زمان ارسال برایتان اولویت بیشتری دارد یا کالای شما جزء محصولاتی است که نام بردیم، حمل دریایی به فنلاند بهترین انتخاب برای شماست.

براساس نوع و مقدار بار ارسالی، سه روش مختلف برای حمل بار با کشتی وجود دارد.

روش‌های حمل دریایی به فنلاند

 • روش حمل فول‌بار یا FCL
 • روش حمل خرده‌بار یا LCL
 • روش حمل فله‌ای یا Break Bulk

روش حمل فول بار FCL

زمانی که ظرفیت بار ارسالی به اندازۀ یک کانتینر و یا بیش از یک کانتینر باشد، از این روش استفاده می‌کنیم. در این حالت کل ظرفیت یک کانتینر اجاره می‌شود. معمولا روش حمل فول‌بار برای حمل کالاهایی با حجم بیش از ۲۰ متر مکعب مناسب است.

از آنجایی که در روش FCL حجم کانتینر تنها متعلق به یک نفر است، برای کل بار تنها یک پروانۀ گمرکی صادر می‌شود. به علاوه، شما به جای پرداخت هزینه برای هر مترمکعب (CBM)، تنها برای هر کانتینر هزینه می‌پردازید.

روش حمل خرده‌ بار LCL

اگر حجم و وزن بارتان کمتر از ظرفیت یک کانتینر باشد، بهترین روش ارسال بار، روش LCL است. در این حالت ظرفیت یک کانتینر در اختیار چند نفر گذاشته می‌شود و صادرکنندگان مختلف کالای خود را از طریق یک کانتینر مشترک ارسال می‌کنند.

این روش حمل را برای کسب‌وکارهای نوپا، حمل نمونه بار و واردات جزئی پیشنهاد می‌کنیم. اما به علت شرایط تحریمی و کشتیرانی ایران فعلا این خدمات به متقاضیان حمل ارائه نمی‌شود

 روش حمل فله‌ای یا Break Bulk

این روش حمل مخصوص بارهای بزرگ صنعتی و بارهای فله‌ای مانند گچ، سیمان و مواد معدنی همچون انواع سنگ، گوگرد و یا مواد نفتی و پتروشیمی و… است می‌شوند.

هزینۀ ارسال دریایی از ایران به فنلاند به عوامل مختلفی بستگی دارد. در ادامه، به بررسی عوامل موثر بر هزینۀ حمل دریایی به فنلاند می‎‌پردازیم.

محاسبه تعرفه حمل بار به فنلاند و عوامل تاثیر  گذار بر رو قیمت حمل بار به فنلاند

 • نوع ارسال

۲- نوع بار از نظر کلاس خطر:

هزینۀ ارسال بارهای خطرناکی که جزو اقلام نه‌گانه کلاس خطر باشند، نسبت به بارهای معمولی بیشتر است. ارسال این اقلام مانند باطری، مواد اسیدی، گازها و … دارای خطرات زیادی است و کشتی‌های حمل بار، باید تمهیدات ایمنی خاصی برای جلوگیری از حوادث احتمالی در نظر بگیرند.

۳- حجم و وزن کالا:

وزن و حجم بار نیز طبیعتا تاثیر مستقیمی بر هزینۀ بار ارسالی دارند و هر چقدر وزن و حجم بار ارسالی بیشتر باشد، هزینۀ حمل دریایی به فنلاند نیز بیشتر خواهد بود.

۴- هزینه‌های گمرکی:

تعرفه‌های گمرکی نیز از دیگر عواملی هستند که بر هزینۀ حمل دریایی به فنلاند تاثیر دارند. از جمله تعرفه‌های گمرکی می‌توانیم به تعرفۀ مستقل، قراردادی، مالی و حمایتی اشاره کنیم. بنابراین شما باید برای محاسبۀ هزینه‌های حمل، تعرفه‌های گمرکی را هم در نظر بگیرید.

۵- هزینۀ بیمۀ تکمیلی:

تمام بارهای دریایی به‌ طور پیش‌فرض بیمه هستند ولی این بیمه در بیشتر مواقع خصوصا زمانی که ارزش کالای شما زیاد باشد حوادث و خسارت‌های احتمالی را پوشش نمی‌دهد. در چنین مواقعی لازم است که از پوشش بیمۀ تکمیلی جهت جبران خسارت‌های احتمالی استفاده شود. بنابراین، هزینۀ بیمۀ تکمیلی را هم باید برای محاسبۀ هزینۀ حمل دریایی به فنلاند در نظر بگیرید.

۶- نوع قرارداد خرید (FOB یا EXW):

در خرید و حمل‌و‌نقل بین‌المللی قراردادهای مختلفی وجود دارد که نحوۀ پرداخت هزینه‌‌های ترانزیت داخلی، بیمه و مسئولیت‌های مربوط به حمل بار در آن‌ها متغیر است. رایج‌ترین نوع قراردادهای خرید FOB و EXW است.

در قراردادهای EXW، هزینۀ حمل، بیمه و مسئولیت بار از محل کارخانۀ تولیدی یا انبار فروشنده تا عرشۀ کشتی به‌ عهده‌ٔ خریدار است.

در قراردادهای FOB، خریدار بار را در عرشۀ کشتی تحویل می‌گیرد و تمام هزینه‌‌ها و مسئولیت‌های قبلی به‌ عهدۀ فروشنده است.

 

پیشنهاد می‌کنیم در خریدهای بین‌المللی از قراردادهای خرید FOB استفاده نمایید تا فروشنده متعهد شود بار را به‌صورت سالم در کشتی تحویل دهد. در قراردادهای EXW احتمال آسیب دیدن بارتان در فرآیند حمل‌ونقل داخلی و بارگیری بسیار زیاد است. اما همان طور که اشاره کردیم، در قرارداد FOB تمام مسئولیت‌ها از محل کارخانه یا انبار فروشنده تا عرشۀ کشتی به عهدۀ فروشنده است.

مدارک لازم برای حمل دریایی به فنلاند

مدارک لازم برای حمل دریایی بسته به نوع بار و روشی که برای ارسال آن در نظر دارید، متفاوت است. اما به طور کلی برای حمل بار با کشتی به فنلاند، این مدارک مورد نیازند:

 • مدارک شناسایی
 • اصل و کپی کارت بازرگانی
 • فاکتورهای پروفرما
 • مجوز واردات
 • ارائۀ گواهی بهداشت (در صورت نیاز)
 • ارائۀ گواهی استاندارد (در صورت نیاز)
 • پکینگ لیست (Packing List)
 • قبض انبار
 • بارنامه
 • گواهی مبدا
 • بیمه نامه

حمل بار ریلی به فنلاند

امکان ارسال بار ریلی از ایران به کشور فنلاند و بلعکس وجود ندارد.

کلید واژهای مرتبط با ارسال بار به فنلاند

حمل و نقل جاده ای به فنلاند- حمل بار جاده ای به فنلاند- ارسال خرده بار به فنلاند- هزینه ارسال خرده بار به فنلاند- قیمت ارسال خرده بار به فنلاند.

ارسال بسته به فنلاند- حمل و نقل ایران اروپا- شرکت حمل بار به فنلاند- شرکت حمل و نقل به فنلاند.

حمل بار از فنلاند به ایران- حمل ریلی به فنلاند- کشتی فله به فنلاند.

 

 

حمل بار به تمام کشور ها شماره تماس : 09151060970

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

حمل بار به تمام کشور ها شماره تماس : 09151060970

دکمه بازگشت به بالا