باربری بین المللیحمل و نقل بین المللی ایران اروپافریت بار

حمل بار به فرانسه

حمل بار به فرانسه

حمل بار به فرانسه از سه روش حمل بار هوایی به فرانسه، حمل و نقل جاده ای به فرانسه و حمل بار دریایی به این کشور استفاده می‌شود. کشور فرانسه با کشورهای بلژیک، لوکزامبورگ، ایتالیا، سوئیس، اسپانیا، آلمان و دریای مدیترانه و آب‌های اقیانوس اطلس شمالی مرز مشترک دارد. این کشور دارای جاذبه‌های طبیعی ساحلی در قسمت‌های شمالی و غربی و همچنین بخش‌های کوهستانی، به‌ویژه کوه‌های آلپ در بخش شرقی است. زیباترین منظره‌های آلپ با قله‌های پوشیده از برف را می‌توانید در فرانسه تماشا کنید. حمل و نقل در فرانسه بسیار پیشرفته است و خود یکی از عوامل پیشرفت تمامی شهرهای فرانسه شده است.

حمل بار دریایی به فرانسه

برای حمل دریایی به فرانسه باید نکات بسیار زیادی را در نظر بگیرید، با انواع کانتینرها آشنا باشید و به طور دقیق بدانید که کدام روش ارسال (فول‌بار، خرده‌بار یا فله‌ای) برای حمل بار شما مناسب است.

نوشته های مشابه

زمانی که وزن و حجم کالا زیاد نباشد و مدت زمان تحول بار اهمیت بالایی داشته باشد، بهترین روش، ارسال بار هوایی به فرانسه است. ولی اگر وزن و حجم بار شما زیاد است ارسال هوایی با هزینه بسیار بالایی رو به رو می‌شود و  دیگر حمل دریایی به فرانسه گزینۀ مناسب‌تری است. اما مدت زمان حمل دریایی به فرانسه طولانی‌تر از حمل با هواپیماست.

حمل بار دریایی به بندر دوویل فرانسه

حمل بار دریایی به بندر لوهارر فرانسه

حمل بار دریایی به بندر لیون فرانسه

حمل بار به تمام کشور ها شماره تماس : 09151060970

حمل بار دریایی به بندر مارسی فرانسه

حمل بار دریایی به بندر پاریس فرانسه

همچنین برای حمل برخی کالاها هم راهی جز حمل دریایی وجود ندارد. اقلامی مانند فر‌آورده‌های نفتی و پتروشیمی، سیمان و مواد معدنی باید با کشتی به فرانسه حمل شوند.

بنابراین اگر حجم و وزن بار شما بسیار زیاد است، هزینۀ حمل نسبت به زمان ارسال برایتان اولویت بیشتری دارد یا کالای شما جزء محصولاتی است که نام بردیم، حمل دریایی به فرانسه بهترین انتخاب برای شماست.

براساس نوع و مقدار بار ارسالی، سه روش مختلف برای حمل بار با کشتی وجود دارد:

 • روش حمل فول‌بار یا FCL
 • روش حمل خرده‌بار یا LCL
 • روش حمل فله‌ای یا Break Bulk

روش حمل فول بار FCL

زمانی که ظرفیت بار ارسالی به اندازۀ یک کانتینر و یا بیش از یک کانتینر باشد، از این روش استفاده می‌کنیم. در این حالت کل ظرفیت یک کانتینر اجاره می‌شود. معمولا روش حمل فول‌بار برای حمل کالاهایی با حجم بیش از ۲۰ متر مکعب مناسب است.

از آنجایی که در روش FCL حجم کانتینر تنها متعلق به یک نفر است، برای کل بار تنها یک پروانۀ گمرکی صادر می‌شود. به علاوه، شما به جای پرداخت هزینه برای هر مترمکعب (CBM)، تنها برای هر کانتینر هزینه می‌پردازید.

روش حمل خرده‌ بار LCL

اگر حجم و وزن بارتان کمتر از ظرفیت یک کانتینر باشد، بهترین روش ارسال بار، روش LCL است. در این حالت ظرفیت یک کانتینر در اختیار چند نفر گذاشته می‌شود و صادرکنندگان مختلف کالای خود را از طریق یک کانتینر مشترک ارسال می‌کنند.

این روش حمل را برای کسب‌وکارهای نوپا، حمل نمونه بار و واردات جزئی پیشنهاد می‌کنیم. اما به علت شرایط تحریمی و کشتیرانی ایران فعلا این خدمات به متقاضیان حمل ارائه نمی‌شود

 روش حمل فله‌ای یا Break Bulk

این روش حمل مخصوص بارهای بزرگ صنعتی و بارهای فله‌ای مانند گچ، سیمان و مواد معدنی همچون انواع سنگ، گوگرد و یا مواد نفتی و پتروشیمی و… است می‌شوند.

قیمت حمل بار به فرانسه به چه عواملی بستگی دارد

 • نوع ارسال

۲- نوع بار از نظر کلاس خطر:

هزینۀ ارسال بارهای خطرناکی که جزو اقلام نه‌گانه کلاس خطر باشند، نسبت به بارهای معمولی بیشتر است. ارسال این اقلام مانند باطری، مواد اسیدی، گازها و … دارای خطرات زیادی است و کشتی‌های حمل بار، باید تمهیدات ایمنی خاصی برای جلوگیری از حوادث احتمالی در نظر بگیرند.

۳- حجم و وزن کالا:

وزن و حجم بار نیز طبیعتا تاثیر مستقیمی بر هزینۀ بار ارسالی دارند و هر چقدر وزن و حجم بار ارسالی بیشتر باشد، هزینۀ حمل دریایی به فرانسه نیز بیشتر خواهد بود.

۴- هزینه‌های گمرکی:

تعرفه‌های گمرکی نیز از دیگر عواملی هستند که بر هزینۀ حمل دریایی به فرانسه تاثیر دارند. از جمله تعرفه‌های گمرکی می‌توانیم به تعرفۀ مستقل، قراردادی، مالی و حمایتی اشاره کنیم. بنابراین شما باید برای محاسبۀ هزینه‌های حمل، تعرفه‌های گمرکی را هم در نظر بگیرید.

۵- هزینۀ بیمۀ تکمیلی:

تمام بارهای دریایی به‌ طور پیش‌فرض بیمه هستند ولی این بیمه در بیشتر مواقع خصوصا زمانی که ارزش کالای شما زیاد باشد حوادث و خسارت‌های احتمالی را پوشش نمی‌دهد. در چنین مواقعی لازم است که از پوشش بیمۀ تکمیلی جهت جبران خسارت‌های احتمالی استفاده شود. بنابراین، هزینۀ بیمۀ تکمیلی را هم باید برای محاسبۀ هزینۀ حمل دریایی به فرانسه در نظر بگیرید.

۶- نوع قرارداد خرید (FOB یا EXW):

در خرید و حمل‌و‌نقل بین‌المللی قراردادهای مختلفی وجود دارد که نحوۀ پرداخت هزینه‌‌های ترانزیت داخلی، بیمه و مسئولیت‌های مربوط به حمل بار در آن‌ها متغیر است. رایج‌ترین نوع قراردادهای خرید FOB و EXW است.

در قراردادهای EXW، هزینۀ حمل، بیمه و مسئولیت بار از محل کارخانۀ تولیدی یا انبار فروشنده تا عرشۀ کشتی به‌ عهده‌ٔ خریدار است.

در قراردادهای FOB، خریدار بار را در عرشۀ کشتی تحویل می‌گیرد و تمام هزینه‌‌ها و مسئولیت‌های قبلی به‌ عهدۀ فروشنده است.

 

پیشنهاد می‌کنیم در خریدهای بین‌المللی از قراردادهای خرید FOB استفاده نمایید تا فروشنده متعهد شود بار را به‌صورت سالم در کشتی تحویل دهد. در قراردادهای EXW احتمال آسیب دیدن بارتان در فرآیند حمل‌ونقل داخلی و بارگیری بسیار زیاد است. اما همان طور که اشاره کردیم، در قرارداد FOB تمام مسئولیت‌ها از محل کارخانه یا انبار فروشنده تا عرشۀ کشتی به عهدۀ فروشنده است.

مدارک لازم برای حمل دریایی به فرانسه

مدارک لازم برای حمل دریایی بسته به نوع بار و روشی که برای ارسال آن در نظر دارید، متفاوت است. اما به طور کلی برای حمل بار با کشتی به فرانسه، این مدارک مورد نیازند:

 • مدارک شناسایی
 • اصل و کپی کارت بازرگانی
 • فاکتورهای پروفرما
 • مجوز واردات
 • ارائۀ گواهی بهداشت (در صورت نیاز)
 • ارائۀ گواهی استاندارد (در صورت نیاز)
 • پکینگ لیست (Packing List)
 • قبض انبار
 • بارنامه
 • گواهی مبدا
 • بیمه نامه
 • گواهی سم پاشی پالت ها

حمل و نقل  جاده ای به فرانسه

ارسال و حمل انواع تریلی معمولی، یخچالی، کفی و مخزندار به شهرهای مختلف فرانسه.

حمل و ارسال خرده بار به پارس

حمل و ارسال لوازم منزل به پارس

حمل بار دانشجویی به پاریس

فریت بار دانشجویی به پاریس

کارگو بار تجار به پاریس

کلید واژه های مرتبط با ارسال بار به فرانسه

فریت بار به فرانسه- شرکت حمل بار به فرانسه- حمل و نقل به فرانسه.

ارسال خرده بار به فرانسه- ارسال خرده بار به پاریس- قیمت ارسال خرده بار به فرانسه.

کشتیرانی به فرانسه- ارسال کانتینر به فرانسه- حمل بار از فرانسه به ایران.

ارسال نمونه بار از ایران به فرانسه- ترخیص واردات از فرانسه.

شرکت حمل و نقل ایران اروپا– باربری بین المللی

 

 

حمل بار به تمام کشور ها شماره تماس : 09151060970

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

حمل بار به تمام کشور ها شماره تماس : 09151060970

دکمه بازگشت به بالا