باربری بین المللیحمل و نقل دریاییفریت بار

حمل بار به ژاپن

حمل بار به ژاپن

ژاپن کاملاً در آب محصور شده است. اقیانوس آرام در شرق ، دریای ژاپن در غرب ، دریای شرق ژاپن در جنوب ، دریای اوخوتسوکو در شمال و دریای داخلی ستو ، بین جزایر شیکوکو و هونشو قرار دارد.

خدمات شرکت حمل و نقل بارنش در خصوص حمل بار از ژاپن
اطلاعات مورد نیاز برای استعلام هزینه حمل دریایی از ژاپن

برای اینکه بتوانید استعلام دقیق تر در زمان کوتاه تری داشته باشید بهتر است این اطلاعات را پیش از، استعلام هزینه حمل دریایی از ژاپن، یا صادرت به این کشور تهیه و در اختیار کارشناسان ما قرار دهید .

نوشته های مشابه

زمان حدودی تحویل و آماده ساز کالا توسط کارخانه
آدرس دقیق کارخانه و یا فروشنده کالا
مقصد نهایی و محل تحویل کالا
فرمت خرید کالای در ژاپن (EXW,FCA,FOB,CIF)
حجم و وزن کالا
زمان حدودی تحویل کالا
زمان تحویل کالا شما در ژاپن یکی از مهمترین پارامتر های رزرو کانتینر است. با توجه به برنامه حرکت کشتی از ژاپن و زمان مورد نیاز برای بارگیری و حمل، از انبار فروشنده تا بندر، اطلاع از زمان تحویل کالا، باعث ارائه قیمت حمل مناسب تر و دقیق تر به شما دارد.
در نظر داشته باشید که اگر زمان تحویل کالای شما و زمان حرکت کشتی به طور دقیق محاسبه نگردد، باعث از دست دادن رزرو مورد نظر و افزایش قیمت حمل کالا را در بر خواهد داشت. پس باید در نظر داشته باشیم تا با انتخاب زمان صحیح و حساب شده نسبت به فرایند اقدام نماییم.

آدرس دقیق کارخانه و یا فروشنده کالا
آدرس دقیق کارخانه در محاسبه هزینه های داخلی ژاپن و انتخاب بهترین و نزدیک ترین بندر بسیار موثر است. در نظر داشته باشید که انتخاب بندر مناسب در مبداء، تا حد زیادی باعث کاهش هزینه حمل و کرایه کانتینر شما میشود.

برای مثال بندر اعلامی توسط فروشنده، نسبت به بنادر دیگر دارای کرایه بیشتر و یا هزینه حمل داخلی بیشتر باشد. در این زمان با بررسی چندین بندر که در نزدیکی محل کارخانه فروشنده و یا انبار آنها باشد میتوان به قیمتی بهتر دست یافت.

مقصد نهایی و محل تحویل کالا
برای استعلام هزینه حمل دریایی از ژاپن باید در نظر داشته باشیم که مقصد نهایی کالا شما به کدام بندر است. به عنوان مثال برای کرایه کانتینر از ژاپن به ایران، مقصد تمامی کشتی های کانتینر بر بندر شهید رجایی در بندرعباس است. و اگر شما قصد ارسال کالا را به بندر بوشهر و یا خرمشهر داشته باشید کالای شما ابتدا به مقصد بندرعباس حمل و سپس توسط کشتی های کوچک کانتینر بری که فیدر نام گذاری شده اند به بندر مقصد نهایی ارسال میگردند.

حمل بار به تمام کشور ها شماره تماس : 09151060970

همچنین در خصوص حمل دریایی به امارات نیز این تفاوت وجود دارد و محموله شما بسته به نوع کالا و برند آن امکان ارسال به بندر جبل علی و یا شارجه، میتواند مقصد متفاوتی داشته باشد.

فرمت خرید کالا در ژاپن (EXW, FCA, FOB)
فرمت خرید کالا و یا اینکوترمز خرید کالا یکی از مهمترین های این موارد است به شکلی که تا 25% امکان افزایش و یا کاهش هزینه حمل شما را در پی خواهد داشت. در ادامه به برسی اجمالی این ترمز های حمل و نقل دریایی خواهیم پرداخت.

EXW
در این روش فروشنده کالا تنها وظیفه بارگیری را بر عهده دارد و تمام هزینه های حمل داخلی در ژاپن و هزینه اسناد صادراتی و گمرکی ژاپن بر عهده خریدار است. این روش بیشتر در مواردی مورد استفاده قرار میگیرد، که فروشنده مبلغ پیشنهادی که برای انجام فرایند گمرکی به خریدار ارائه میکند بیشتر از حد معمول باشد و یا کالای فروخته شده دارای ممنوعیت بای صادراتبه کشور مقصد باشد.

برای مثال با توجه به تحریم های ایالات متحده آمریکا، در بسیاری از موارد شرکت به دلیل ترس از تحریم کالای خود را به صورت EXW به خریداران ایرانی ارائه میکنند تا در اسناد صادراتی آنها اسمی از ایران برده نشود.
FCA

در این روش خرید کالا فروشنده کالا هزینه حمل داخلی کالا را از انبار خود تا بندر و یا انبار شرکت حمل بر عهده میگیرد. این روش در مواردی که قصد خرید کالا از چند فروشنده را دارید بسیار پر کاربرد است.

بدین ترتیب که شما فروشنده اصلی خود را که بیشترین میزان خرید شما را شامل میشود به عنوان مقصد ارسال کالا خود به دیگر فروشندگان معرفی میکنید و بدون هیچ هزینه ای کالای شما به انبار فروشنده اصلی انتقال پیدا میکند و سپس اقدام به ارسال کالا تجمیع شده به بندر برای حمل دریایی میکنید. با این روش شما تا حد زیادی در هزینه حمل دریایی و پرداختی های خود صرفه جویی خواهید کرد.

FOB
این ترم از تحویل کالا یکی از پرکاربرد ترین و شناخته شده ترین روش در نوع حمل کالا دریایی در دنیا است. در این مدل فروشنده تمامی مراحل حمل داخلی و هزینه های مربوط به گمرک ژاپن در خصوص صادرات را پرداخت میکند. این روش در نگاه اول تنها به نفع خریدار است اما با توجه به قوانین کشور ژاپن از بابت معافیت مالیاتی صادرکنندگان تا حد زیادی حتی پر سود تر از روش های تحویل کالا برای حمل از ژاپن است.

کشور ژاپن برای تشویق تولیدکنندگان به صادرات، در صورت ارائه مدارک صادراتی به گمرک این کشور، شرکت فروشنده را به میزان فروش کالای مورد نظر از مالیات معاف میکند که این معافیت تا 17% از ارزش بار را شامل میگردد. و در بسیاری از موارد باعث میشود قیمت خرید کالای شما حتی پایین تر از قیمت خرید کالا به صورت درب کارخانه و یا EXW گردد و در هزینه های حمل از ژاپن بسیار تاثیر گذار باشد.

CIF
این ترم به این صورت است که شرکت یا کارخانه تحویل دهنده کالا تمامی هزینه ها شامل هزینه های داخلی و گمرکی کشور ژاپن و هزینه اجاره کانتینر تا گمرک کشور مقصد پداخت میکند. در نظر داشتید باشید تمامی هزینه های گمرکی کشور مقصد توسط شما تاجر گرامی باید پرداخت گردد.

یکی از مشکل های خرید به صورت CIF این است که در بسیاری از موارد با توجه به اطلاع نداشتن از شرایط گمرک توسط کارخونه و یا شرکت ژاپنی امکان این وجود دارد کالای شما در گمرک مقصد به مشکلاتی اعم از صحیح نبودن و عدم مطابقت شرح کالا و کد انحصاری اعلامی برای کالای شما با کد محصول در گمرک مقصد رو به رو شود و برای شما در گمرک ایران دردسر ساز شود.

مشکل دوم این است که در بسیاری از موارد فروشنده کالا را به شدت گرونتر به شما میفروشد. و 2 برابر هزینه حمل را روی کالا از شما تاجر گرامی دریافت میکند و کار حمل کالای شما در دیرترین زمان و با ارزانترین شرکت ها حمل میدهد تا به سود و منفعت بیشتری از فروش کالا به شما برسد.

وزن و حجم کالا
بیشتر تصور میشود که ملاک حمل بار دریایی حجم کالا و ملاک حمل بار هوایی وزن کالا است که تا حد زیادی درست است. اما موارد استثنا نیز وجود دارد که در ادامه به توضیح آن خواهیم پرداخت:

در قوانین حمل از ژاپن و یا دیگر نقاط جهان، باید در نظر داشت که وزن کالا در حمل دریایی و حجم کالا تاثیر گذار است. برای مثال اگر کالای شما برای حمل دریایی از ژاپن وزن بیشتر از 26 تن داشته باشد امکان حمل کالای شما در یک کانتینر مقدور نیست حتی اگر کمی یا حتی بیشتر فضای داخل کانتینر خالی باشد.

و یا در حمل هوایی اگر حجم کالای شما بیشتر از وزن کالای شما باشد شرکت کرییر یا خط هوایی برای حمل کالا ملاک حجم کالا را در نظر میگیرد. شما میتوانید برای اطلاع از نحویه محاسبه هزینه حمل هوایی از ژاپن از طریق لینک زیر به مطالعه دقیق تر این موضوع بپردازید.

هزینه حمل دریایی از ژاپن به ایران و امارات

امکان استعلام هزینه حمل دریایی از ژاپن به ایران و امارات در کمترین زمان و با بهترین قیمت، از دیگر خدمات شرکت حمل و نقل بین المللی بارنش می باشد. بر خلاف دیگر شرکت های فعال در حوزه حمل و نقل، بارنش به صورت تخصصی در زمینه حمل کالا، بسته بندی کالا، انبارداری و ترخیص کالا از ژاپن به ایران فعالیت دارد؛ و این امر باعث گردیده تا انجام فرایند حمل شما به صورت کاملا حرفه ای صورت پذیرد.

برای استعلام هزینه حمل دریایی از ژاپن به ایران و امارات فقط کافی است با کارشناسان مجموعه ما در ارتباط باشید و در خصوص قیمت حمل دریایی از ژاپن به صورت خرده بار، قیمت حمل به صورت کانتینری و هزینه ترخیص کالا مطلع شوید.

صادرات و واردات در ژاپن

ژاپن ۱۶ مین صادر کننده و ۱۴ مین صادر کننده بزرگ جهان است. واردات از ژاپن اقلامی همچون حمل و نقل ، ماشین آلات ، مواد شیمیایی ، فلزات ، محصولات گیاهی ، مواد معدنی ، پلاستیک و لاستیک ، مواد غذایی ، منسوجات ، محصولات حیوانی ، سنگ و شیشه ، کالای کاغذی ، متفرقه ، سازه ها ، کفش و کلاه ، فلزات گرانبها ، پوست حیوانات ، محصولات چوبی ، اشیا هنری و عتیقه ، اسلحه می باشد. همنطور صادرات به ژاپن اقلامی نظیر مواد معدنی ، مواد شیمیایی ، فلزات ، منسوجات ، پلاستیک و لاستیک ، مواد غذایی ، محصولات گیاهی ، محصولات حیوانی ، سازه ها ، متفرقه ، کالای کاغذی ، کفش و کلاه ، سنگ و شیشه ، پوست حیوانات ، فلزات گرانبها ، محصولات چوبی ، اسلحه ، اشیاء هنری و عتیقه را شامل می‌شود.
ژاپن مجمع الجزایری است در اقیانوس آرام که در غرب ساحل شرقی قاره آسیا واقع شده است . ۹۸% مساحت کشور ژاپن را چهار جزیره به نامهای هوکایدو ( Hokkaido ) ، هونشو ( Honshu ) ، شیکوکو ( Shikoku ) و کیوشو ( Kyushu ) تشکیل می دهند و مساحت کل این کشور در حدود ۳۷۸۰۰۰ کیلومتر مربع است .
برای صادرات به ژاپن، ایران طبیعتا در شرایط مناسبی نیست. اما با این حال محصولاتی مانند آمبولانس غیر‌هیبریدی، دسته‌های الیاف مصنوعی، کاتالیزورهای تقویت شده با نیکل، انواع الیاف اپتیکی به غیر از انواع آماده آنها، قطعات مختلف جدا شده برای تولید انواع خودرو مانند خودروهای سواری، کویل‌های آلومینیومی، انواع القاکننده ها، محورهای محرک با دیفرانسیل، انواع موتورهای پیستونی درون سوز و غیره در لیست اقلامی قرار می‌گیرند که در مسیر صادرات به ژاپن هستند. اما صادرات به ژاپن در ابعاد جهانی شامل موارد مهم تری نیز می شود که در این صادرات کشورهایی مانند آمریکا، ژاپن و کره‌ی جنوبی، نقش مهمی را ایفا می کنند. بنابراین در زمینه ی ابعاد جهانی صادرات به ژاپن میتوانیم به مواد معدنی مانند نفت خام، گازهای طبیعی، سنگ آهن و کنسانتره، قیر و زغال سنگ، انواع مدارهای مجتمع الکترونیک غیر از پردازنده‌ها و کنترل‌کننده‌ها، انواع تلفن همراه، انواع دارو، سنگ مس، سایر روغن ها و گاز پروپان اشاره نماییم. البته که صادرات ژاپن نیز در ابعاد بسیار وسیعی به دنیا انجام می‌شود که در ادامه مقاله بیشتر درباره‌ی آنها صحبت خواهیم کرد.

کلید واژه های مرتبط با حمل بار از ژاپن به ایران و بلعکس

حمل خودرو از ژاپن به ایران- حمل بار از ژاپن به ایران – شرکت حمل بار از ژاپن به ایران.

حمل بار از توکیو به ایران – فریت بار از ژاپن ایران- وارد کننده الا از ژاپن به ایران. واردات موتور سیکلت تز ژاپن به ایران.

واردکننده قطعات خودرو از ژاپن به ایران- کارگو بار از ایران به توکیو.

 

حمل بار به تمام کشور ها شماره تماس : 09151060970

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

حمل بار به تمام کشور ها شماره تماس : 09151060970

دکمه بازگشت به بالا