حمل و نقل دریاییکشتی فله

حمل بار به چین

در سالیان اخیر، میزان ارتباطات و مبادلات اقتصادی میان ایران و چین بسیار گسترش پیدا کرده است و بازرگانان بسیار زیادی قصد واردات کالا از این کشور به ایران را دارند. یکی از مهم‌ترین نکات برای ورود به عرصه واردات کالا از چین، انتخاب یک روش موثر برای حمل کالاهای انتخابی است. امروزه روش‌های مختلفی برای این امر می‌توان در نظر گرفت اما به طور کلی یکی از بهترین آن‌ها، حمل دریایی از چین است مطمئنا مهم‌ترین نکته برای تمامی بازرگانان در زمینه واردات کالا، انتخاب روش‌هایی که است که هزینه کم‌تری برای آن‌ها داشته باشد. اگر شما هم می‌خواهید وارد این عرصه شوید، باید بدانید که حمل دریایی از چین به ایران، یکی از ارزان‌ترین روش‌ها برای واردات بار است، مخصوصا در صورتی که بار شما بیشتر از ۲۰۰ کیلوگرم باشد. به طور کلی حمل دریایی هزینه پایه‌ای دارد البته لازم به ذکر است که حمل و نقل دریایی، علاوه بر هزینه‌های ثابت، شامل هزینه‌های اضافی دیگری نیز می‎شود. هنگام حمل بار و تحویل آن‌ها به مقصد مورد نظر، این هزینه‌ها ممکن است شما را غافلگیر کنند. برخی از این هزینه‌های شامل موارد زیر می‎شود.
هزینه اسکله
هزینه مدیریت فریت فورواردر
هزینه ترخیص کالا از گمرک
آخرین کامیون حمل و نقل از کشتی به انبار

حمل بار به چین از طریق کشتی

روش‌های دیگر حمل بار، بیشتر مورد توجه صادرکنندگان و واردکنندگان است وقتی که حجم و وزن بار زیاد است و مدت زمان حمل اهمیت کمتری نسبت به هزینه ارسال دارد، حمل از طریق کشتی مناسب‌ترین روش است. مدت زمان حمل بار بسته به نوع قرارداد خرید (FOB , EXW)، بندر مقصد و مبدا و نوع بار، بین ۲۵ تا ۳۵ روز متغیر است. ارسال بار به چین شرکت ایزی فریت، خدمات ارسال بار به چین را از بندرعباس به بنادر زیر در چین ارائه می‌دهد:

نوشته های مشابه

بندر گوانگجو
بندر شانگهای
بندر شنزن
بندر نینگبو
بندر هنگ‌کنگ

ارسال بار به چین از طریق هواپیما

زمانی که وزن و حجم بار زیاد نیست و زمان تحویل بار اهمیت زیادی دارد، بهترین شیوه ارسال بار به چین ارسال از مسیر هوایی است. فرستادن بار به چین با هواپیما به دو قسمت بخش‌بندی می‌شود: فریت‌بار مسافری کارگو فریت‌‌بار فریت‌بار شیوه‌ای از حمل‌ونقل بین‌المللی است و برای بارهای مسافری و غیرتجاری مورد استفاده قرار می‌گیرد؛ لوازم مورد نیاز و مصرف شخصی را می‌شود در هنگام مسافرت و یا مهاجرت به چین از طریق فریت‌بار به چین ارسال کرد. کارگو به بارهای تجاری در حمل‌ونقل بین‌المللی کارگو گفته می‌شود و به وسیله هواپیماهای باری به چین ارسال می‌شوند. شرکت ایزی فریت، بارهای هوایی را از فرودگاه امام خمینی تهران به فرودگاه شنزن چین منتقل می‌کند. مدت زمان ارسال بار هوایی، بسته به نوع بار و پروازهای موجود، بین ۳ تا ۷ روز متغیر است. حمل بار به چین از فرودگاه امام خمینی، توسط شرکت‌های هواپیمایی ایران‌ایر و ماهان انجام می‌شود. برخی پروازهای خارجی نیز کار حمل بار به چین را انجام می‌دهند ولی به‌دلیل بالا بودن هزینه مقرون‌به‌صرفه نیست. اگر قصد ارسال بار هوایی را دارید، در مطلب جداگانه‌ای به طور کامل ارسال هوایی را بررسی کرده‌ایم. از طریق لینک زیر می‌توانید به آن مطلب مراجعه کنید.

حمل بار به تمام کشور ها شماره تماس : 09151060970

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

حمل بار به تمام کشور ها شماره تماس : 09151060970

دکمه بازگشت به بالا