باربری بین المللیحمل و نقل دریاییفریت بار

حمل بار به تایوان

حمل بار به تایوان

حمل بار به تایوان یا حمل بار از تایوان تجارت پر سودی را برای بازاگان ایرانی به ارمغان آورده است. وارادات از این کشوار شامل قطعات کامپیوتر و الکترونیکی است که با کیفیت بسیار بالا تولید میشود. تایوان با نام چین تایپه هم شناخته میشود. این مجمع الجزایر با کشورهای همچون چین، فلیپین و ژاپن همسایه دریایی است. چین تایپه توانسته اقتصادی موفق، و با سرعت رشد بالا بسازد و به نوزدهمین اقتصاد برتر جهان دست یابد. همینطور شاخص رشد اقتصاد در زمینه های لوازم الکترونیک، فلزات، پلاستیک و منسوجات بسیار چشم گیر است. رشد این صنایع باعث شده تایوان یکی از صادرکننده‌گان این کالاها گردد.

حمل بار دریایی به تایوان

بارنش با سالها تجربه در زمینه حمل و نقل بین المللی و حمل بار دریایی از تایوان به ایران به انجام می‌رساند. تجار عزیز می‌توانند بعد ار ثبت سفارش کالا کلیه امور واردات کالا از تایوان به ایران به بارنش بسپارند.

نوشته های مشابه

ایران صادارات متنوعی به تایوان دارد از جمله این صادرات میتوان به مواد پتروشیمی . مواد غذایی اشاره کرد. بارنش کلیه امور صادارت بازرگانان عزیز به چین تایپه را به انجام می‌رساند.
برای حمل دریایی به تایوان باید نکات بسیار زیادی را در نظر بگیرید، با انواع کانتینرها آشنا باشید و به طور دقیق بدانید که کدام روش ارسال (فول‌بار، خرده‌بار یا فله‌ای) برای حمل بار شما مناسب است.
زمانی که وزن و حجم کالا زیاد نباشد و مدت زمان تحول بار اهمیت بالایی داشته باشد، بهترین روش، ارسال بار هوایی به تایوان است. ولی اگر وزن و حجم بار شما زیاد است ارسال هوایی با هزینه بسیار بالایی رو به رو می‌شود و دیگر حمل دریایی به تایوان گزینۀ مناسب‌تری است. اما مدت زمان حمل دریایی به تایوان طولانی‌تر از حمل با هواپیماست.
بنادر تایوان Kaohsiung, Taipei, Keelung, Hualien, Taichung, Anping و Su’ao است. ارسال انواع کانتینر و کشتی فله بر در این بنادر به انجام می‌رسد.
بنابراین اگر حجم و وزن بار شما بسیار زیاد است، هزینۀ حمل نسبت به زمان ارسال برایتان اولویت بیشتری دارد یا کالای شما جزء محصولاتی است که نام بردیم، حمل دریایی به تایوان بهترین انتخاب برای شماست.
براساس نوع و مقدار بار ارسالی، سه روش مختلف برای حمل بار با کشتی وجود دارد:
• روش حمل فول‌بار یا FCL
• روش حمل خرده‌بار یا LCL
• روش حمل فله‌ای یا Break Bulk

۱- روش حمل فول بار FCL ( حمل کانتینر به تایوان)

زمانی که ظرفیت بار ارسالی به اندازۀ یک کانتینر و یا بیش از یک کانتینر باشد، از این روش استفاده می‌کنیم. در این حالت کل ظرفیت یک کانتینر اجاره می‌شود. معمولا روش حمل فول‌بار برای حمل کالاهایی با حجم بیش از ۲۰ متر مکعب مناسب است.
از آنجایی که در روش FCL حجم کانتینر تنها متعلق به یک نفر است، برای کل بار تنها یک پروانۀ گمرکی صادر می‌شود. به علاوه، شما به جای پرداخت هزینه برای هر مترمکعب (CBM)، تنها برای هر کانتینر هزینه می‌پردازید.

۲- روش حمل خرده‌ بار LCL ( حمل خرده بار به تایوان)

اگر حجم و وزن بارتان کمتر از ظرفیت یک کانتینر باشد، بهترین روش ارسال بار، روش LCL است. در این حالت ظرفیت یک کانتینر در اختیار چند نفر گذاشته می‌شود و صادرکنندگان مختلف کالای خود را از طریق یک کانتینر مشترک ارسال می‌کنند.
این روش حمل را برای کسب‌وکارهای نوپا، حمل نمونه بار و واردات جزئی پیشنهاد می‌کنیم. اما به علت شرایط تحریمی و کشتیرانی ایران فعلا این خدمات به متقاضیان حمل ارائه نمی‌شود

۳- روش حمل فله‌ای یا Break Bulk: (حمل بار فله به تایوان)

این روش حمل مخصوص بارهای بزرگ صنعتی و بارهای فله‌ای مانند گچ، سیمان و مواد معدنی همچون انواع سنگ، گوگرد و یا مواد نفتی و پتروشیمی و… است می‌شوند.
هزینۀ ارسال دریایی از ایران به تایوان به عوامل مختلفی بستگی دارد. در ادامه، به بررسی عوامل موثر بر هزینۀ حمل دریایی به تایوان می‎‌پردازیم:
۱- نوع ارسال
۲- نوع بار از نظر کلاس خطر:
هزینۀ ارسال بارهای خطرناکی که جزو اقلام نه‌گانه کلاس خطر باشند، نسبت به بارهای معمولی بیشتر است. ارسال این اقلام مانند باطری، مواد اسیدی، گازها و … دارای خطرات زیادی است و کشتی‌های حمل بار، باید تمهیدات ایمنی خاصی برای جلوگیری از حوادث احتمالی در نظر بگیرند.
۳- حجم و وزن کالا:
وزن و حجم بار نیز طبیعتا تاثیر مستقیمی بر هزینۀ بار ارسالی دارند و هر چقدر وزن و حجم بار ارسالی بیشتر باشد، هزینۀ حمل دریایی به تایوان نیز بیشتر خواهد بود.
۴- هزینه‌های گمرکی:
تعرفه‌های گمرکی نیز از دیگر عواملی هستند که بر هزینۀ حمل دریایی به تایوان تاثیر دارند. از جمله تعرفه‌های گمرکی می‌توانیم به تعرفۀ مستقل، قراردادی، مالی و حمایتی اشاره کنیم. بنابراین شما باید برای محاسبۀ هزینه‌های حمل، تعرفه‌های گمرکی را هم در نظر بگیرید.
۵- هزینۀ بیمۀ تکمیلی:
تمام بارهای دریایی به‌ طور پیش‌فرض بیمه هستند ولی این بیمه در بیشتر مواقع خصوصا زمانی که ارزش کالای شما زیاد باشد حوادث و خسارت‌های احتمالی را پوشش نمی‌دهد. در چنین مواقعی لازم است که از پوشش بیمۀ تکمیلی جهت جبران خسارت‌های احتمالی استفاده شود. بنابراین، هزینۀ بیمۀ تکمیلی را هم باید برای محاسبۀ هزینۀ حمل دریایی به تایوان در نظر بگیرید.
۶- نوع قرارداد خرید (FOB یا EXW):
در خرید و حمل‌و‌نقل بین‌المللی قراردادهای مختلفی وجود دارد که نحوۀ پرداخت هزینه‌‌های ترانزیت داخلی، بیمه و مسئولیت‌های مربوط به حمل بار در آن‌ها متغیر است. رایج‌ترین نوع قراردادهای خرید FOB و EXW است.
در قراردادهای EXW، هزینۀ حمل، بیمه و مسئولیت بار از محل کارخانۀ تولیدی یا انبار فروشنده تا عرشۀ کشتی به‌ عهده‌ٔ خریدار است.
در قراردادهای FOB، خریدار بار را در عرشۀ کشتی تحویل می‌گیرد و تمام هزینه‌‌ها و مسئولیت‌های قبلی به‌ عهدۀ فروشنده است.

حمل بار به تمام کشور ها شماره تماس : 09151060970

پیشنهاد می‌کنیم در خریدهای بین‌المللی از قراردادهای خرید FOB استفاده نمایید تا فروشنده متعهد شود بار را به‌صورت سالم در کشتی تحویل دهد. در قراردادهای EXW احتمال آسیب دیدن بارتان در فرآیند حمل‌ونقل داخلی و بارگیری بسیار زیاد است. اما همان طور که اشاره کردیم، در قرارداد FOB تمام مسئولیت‌ها از محل کارخانه یا انبار فروشنده تا عرشۀ کشتی به عهدۀ فروشنده است.
مدارک لازم برای حمل دریایی به تایوان
مدارک لازم برای حمل دریایی بسته به نوع بار و روشی که برای ارسال آن در نظر دارید، متفاوت است. اما به طور کلی برای حمل بار با کشتی به تایوان، این مدارک مورد نیازند:
• مدارک شناسایی
• اصل و کپی کارت بازرگانی
• فاکتورهای پروفرما
• مجوز واردات
• ارائۀ گواهی بهداشت (در صورت نیاز)
• ارائۀ گواهی استاندارد (در صورت نیاز)
• پکینگ لیست (Packing List)
• قبض انبار
• بارنامه
• گواهی مبدا
• بیمه نامه

کلید واژه های مرتبط با حمل بار از تایوان

حمل بار از تایوان- حمل بار از چین تایپه- شرکت حمل بار از تایوان- وارد کننده از تایوان.

کشتیرانی از تایوان- فریت بار به تایوان- کاگو از تایوان- ارسال بسته به تایوان- ارسال بسته به چین تایپه

فرودگاه بین‌المللی تائویوان تایوان، فرودگاه سونگشان تایپه، فرودگاه تیچون، فرودگاه بین‌المللی گاوشیونگ.

حمل کارگو از تایپه به تهران. فریت بار از تهران به تایپه.

حمل بار به تمام کشور ها شماره تماس : 09151060970

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

حمل بار به تمام کشور ها شماره تماس : 09151060970

دکمه بازگشت به بالا