حمل و نقل دریاییشرکت حمل ریلی

حمل بار به ترکمنستان

ترکمنستان کشوری در شمال شرقی ایران و با جمعیت 6 میلیون نفری است. این کشور با نرخ توسعه 11 درصد دارای بالاترین نرخ توسعه است. از این رو ترکمنستان نیاز به انواع کالا ساخت و ساز و صنعتی دارد. عمده این کالا از بازار ایران تامین می‌شود. همچین کالایی همچون پنبه، اوره و گندم از ترکمنستان وارد می‌شود. حمل بار به ترکمنستان اغلب ریلی می‌باشد. هزینه حمل به ترکمنستان بسیار مناسب و ارزان است. نرخ پایین حمل بار و آسانی ارسال بار به این کشور بسبب افزایش چشگیر تجارت بین دو کشور ایران و ترکمنستان شده است. رویه های حمل به ترکمنستان شامل حمل دریایی، حمل جاده ای و حمل ریلی است.

حملی ریلی به ترکمنستان

جهت حمل ریلی به ترکمنستان و یا ایستگاه های ریلی این کشور نظیر ایستگاه سرخس ترکمنستان (در واقع دو ایستگاه سرخس وجود دارد که یکی از آنها داخل پایانه مرزی ریلی ایران و دیگری متعلق به ترکمنستان و داخل پایانه مرزی ترکمنستان می باشد.)
ایستگاه ماری، ایستگاه عشق آباد و …. ، بایستی که مطابق با همان حمل ریلی به ازبکستان ، حموله توسط حمل ریلی داخلی تا نقطه ی صفر مرزی در سرخس حمل گردد. پس از خروج و ارائه کدخروجی به سمت ترکمنستان روانه گرددد. نکته ی حائز اهمیتی که درباره ی حمل ریلی ترکمنستان وجود دارد این است که اگر کد خروجی سرخس به ترکمنستان ( یعنی همان اجازه ی حمل به ترکمنستان ) توسط ما به شما ارائه گردد هزینه ی کد خروجی برحسب دلار از شما اخذ خواهد شد و شخصا به راه آهن ترکنستان مراجعه نموده وتقاضای کد خروجی بنماید. هزینه ی کد را برحسب «منات» ترکمنستان پرداخت خواهد نمود این هزینه بسیار کمتر از نرخ دلاری خواهد بود البته این موضوع تنها برای یک حمل به کشور ترکمنستان صدق می کند و درباره ی کشورهای دیگر آسیای میانه یعنی حمل ریلی به ازیکستان و قزاقستان و تاجیکستان وقرقیزستان این موضوع صدق نمی کند.
و ادامه حمل ریلی به ترکمنستان مسیر ترکمنستان نیز باید بگوییم که حمل ریلی به ترکمنستان از ایران بسیار به صرف تر از حمل جاده ای به ترکمنستان می باشد البته این برای بارهایی صدق می کند که حجم صادرات آنها حداقل یک واگن یا حداقل 40 تن باشد بریا کمتر از این مقدار حمل ریلی زیاد مقرون به صرفه نیست و حتی ممکناست معادل یا حتی بیشتر از هزینه ی حمل جاده ای به ترکمنستان برای صادر کننده تمام شود لذا قبل از انتخاب نحوه ی ارسال و وسیله ی ارسال بار به آسیای میانه بایستی به تناژ بار نیز توجه شود مطابق با تناژهای مختلف بار، نحوه های ریلی و جاده ای و هوایی برای آسیای میانه پیشنهاد می گردد.

نوشته های مشابه

ارسال ریلی به ترکمنستان (از طریق مرز اینچه برون) :

مرز اینچه برون در قست شمالی ایران و واقع در استان گلستان می باشد . یکی از مرزهای خروجی ریلی، جهت ارسال بار از ایران به آسیا میانه البته بیشتر ترکمنستان و ازبکستان پایانه ی مرزی اینچه می باشد در حقیقت برای ارسال بار به ترکمنستان باید دید که مبدا بار در ایران کجاست؟ اگر مبدا بار در ایران خراسان رضوی نزدیکتر باشد مقصد بار رد ترکمنستان و یا در ازبکستان شهری باشد که به سرخس نزدیکتر باشد درمقایسه با اینچه برون ، بایستی از پایانه ی مرزی سرخس حمل شود و خروج گردد ولی اگر مبدا بار در ایران به استان گلستان نزدیکتر باشد یا اینکه مقصد بار در ترکمنستان ویا در ازبکستان به مرز اینچه برون نزدیکتر باشد در این صورت محموله به جای حمل ازطریق سرخس از پایانه مرزی اینچه برون خروج خواهد کرد . در حقیقت همان طور که قبلا ذکرشد باید یادآور شوم که مسیر ارسال ریلی به آسیای میانه و اننخاب مرز خروجی تا حد زیادی بستگی به این دارد که با توجه به حجم بار و مکان جغرافیایی مبدأ مقصد بار در ایران و آسیا میانه ، خروج از کدام برای فرستنده بار صرفه اقتصادی بالاتری دارد.
– ارسال ریلی به ازبکستان ( ازطریق مرز اینچه برون) : البته همان طور که در بالا یادآور شدیم، ارسال ریلی به ازبکستان ازطریق مرز اینچه برون اگر صرفه ی اقتصادی بالاتری داشته باشد، منطقی است چراکه خیلی از محموله ها در شمال ایران قرار دارند و هزینه ی حمل تریلی از مبدا بارگیری یا کارخانه ی تولیدی تا مرز اینچه برون به مراتب کمتر از هزینه ی حمل با تریلی تا مشهد یا مرز سرخس می باشد . و در این صورت با وجود اینکه هزینه ی حمل با تریلی تا مشهد یا مرز سرخس می باشد و در این صورت باوجود اینکه هزینه ی حمل ریلی از مرز اینچه برون تا شهرهای ازبکستان مقداری بیشتر از هزینه ی حمل از سرخس تا آن شهر ها می باشد ، با این وجود ، مجموع هزینه های کل حمل ونقل از مبدا تا مقصد ، با خروج از مزر اینچه برون رقم کمتری خواهد داشت.

 

حمل بار به تمام کشور ها شماره تماس : 09151060970

حمل بار به تمام کشور ها شماره تماس : 09151060970

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

حمل بار به تمام کشور ها شماره تماس : 09151060970

دکمه بازگشت به بالا