شرکت حمل ریلی

حمل بار به ازبکستان

آموزش جامع و ارزان حمل بار به ازبکستان

ازبکستان به عنوان یکی از کشورهای آسیای میانه دارای تراکم جمعیتی مناسب است. از این رو صادرات به این کشور دارای ویژگی های قابل ملاحضه ای است. یک تجارت موفق و پر سود باید ریز بینانه و دقیق انجام شود. در این مقاله سعی داریم تا کلیه نکات حمل بار به ازبکستان را برای شما بازگو کنیم. دانستن این نکات به شما کمک می‌کند; تا بتوانید تجارت تخصصی و ایمنی انجام دهید. همچنین ارائه خدمات تخصصی به مشتریتان سبب پایداری کسب و کار شما خواهد شد.

برای حمل بار به ازبکستان شیوه های گوناگونی وجود دارد. اما اینکه چطور کالای خود را ارسال کنید بستگی به مواردی همچون میزان کالا، نوع کالا و مبدا و مقصد دارد. ازبکستان به دلیل عدم دسترسی به آب‌های آزاد از شیوه ارسال دریایی محروم است. اما خدمات از حمل زمینی و هوای قوی برخوردار می‌باشد. ایستگاه‌های ریلی متعدد در سراسر کشور، حمل جاده ای مناسب، پست قوی و در آخر بار هوایی در ازبکستان از شرایط مطلوبی برخوردار است.

نوشته های مشابه

ارسال پست به ازبکستان : 09154600254
ارسال بار به ازبکستان: 09151060970

حمل بار ریلی به ازبکستان چگونه است؟

حجم حمل بار از ایران به ازبکستان بسیار قابل ملاحظه و معادل میلیون‌ها تن در سال می‌باشد.  گفتنی این حجم بار شامل صادرات یا ترازیت کالا از طریق کریدور ایران و به صورت حمل بار ریلی به ازبکستان انجام می‌شود.
بهترین مسیر ممکن برای حمل بار به ازیکستان ، حمل با قطار ، از طریق خراسان رضوی و عبور از مرز خروجی سرخس (مرز مشترک بین ایران و ترکمنستان واقع در خراسان رضوی ) می‌باشد . ایستگاه‌های معمول ازیکستان که همواره بار از ایران به آنها ارسال می شود; از جمله: سمنگان، سیردار یا تاشکنت، بخارا 1 ، بخارا 2، ترمز، سمرقند، مااِبريال حکورمای، مارگیلان، املیک و غیره است.  مسیر رفت از ایران به همه ی این ایستگاه و بالعکس وجود دارد. برای دریافت نقشه خطوط ریلی ازبکستان اینجا را کلیک کنید.

باربری ریلی به ازبکستان بسیار ارزان‌تر، آسان‌تر و مطمئن‌تر از حمل بار جاده‌ای به این کشور است. شوروری سابق با احداث ایستگاه‌های متعدد ریلی احداث کرد. این کار با هدف پیروزی در جنگ جهانی انجام شد. اما در ازبکستان امروزی این ایستگاه‌های متعدد باعث بالا رفتن سطح تجارت و ترانزیت کشور شده است. حمل ریلی هزینه‌های اضافی را بشدت کاهش میدهد. همچین به طور معمول هزینه‌های یک واگن باری، بین ایران تا ازبکستان، در حدود بیش از یک تریلی است. در حالی که یک واگن ظرفیت بارگیری بیش از سه تریلی را دارد. برای گرفتن هزینه‌های حمل بار و مشاوره با مشاوران ما تماس حاصل فرمایید.

roofed wagon
roofed wagon

نکته مهم: 

حمل بار به تمام کشور ها شماره تماس : 09151060970

حمل ریلی با تمام محاصن خود در صورتی برای شما به صرفه است که تمام نکات ارسالی را مد نظر قرار دهید. یکی از این نکات انتخاب مبدا برای ارسال کالاست. اگر مبدا شما ایستگاه مطهری در حمومه مشهد و یا ایستگاه راه آهن درون شهر مشهد است. هزینه تمام شده حمل مناسب می‌باشد. اما اگر ایستگاه مبدا غیر از این دو ایستگاه باشد. هزینه ارسال کالا به شدت افزایش میابد. علت این مسئله، بالا بودن نرخ فرانک است. هزینه حمل و نقل ریلی در داخل کشور بر اساس نرخ فرانک محاسبه می‌شود. پس قطعا حمل ریلی در داخل کشور مرقون به صرفه نیست.

حال برای حل این مسئله چه باید کرد؟ جواب این است که برای حمل کالا از هر مبدای در ایران کالا به ایستگاه مطهری منتقل و سپس بر روی واگن بارگیری شود. چرا که سوخت گازوئیل در ایران ارزان بوده و تعرفه حمل داخلی مشخص است. همچنین در بین ایستگاه های ریلی منظور سه نقطه سرخس، مشهد و مطهری. ایستگاه مطهری بسیار مناسب‌تر است. زیرا قیمت حمل برابر با ایستگاه سرخس را دارد. در مقابل به بقیه شهرهای ایران نزدیک تر است. که سبب می‌شود هزینه جاده‌ای کاهش یابد. همینطور از تجهیزات بسیار مناسبی جهت تخلیه و بارگیری برخوردار است.

معایب حمل بار ریلی به ازبکستان

 • با وجود حمل بار بسیار زیاد بین ایران و ازبکستان. به علت کمبود واگن در این مسیر امکان استفاده دائمی از ریل وجود ندارد.
 • معمولا باید برای دریافت به موقع واگن از یک هفته قبل از انجام صادرات تقاضا را انجام دهید.
 • با وجود محدویت های کمتر در حمل ریلی به ازبکستان کالای زیر یک تن در این رویه حمل پذیرفته نمی‌شود. همچنین این سرویس به صورت منظم به تجار ارائه نمی‌شود. چرا که در ایام پیک تعداد واگن بسیار محدود است.

مدت زمان ارسال کالا به ازبکستان به وسیله قطار 

مدت زمان  حمل ریلی از ایران به ازبکستان در حدود 10 تا 15 روز است. البته این مدت حدودی است و به وسیله ترکمنستان مدیریت می‌شود. بعد از تحویل واگن از راه آهن ایران به راه آهن ترکمنستان; ترکمنستان به ترتیب واگن ها از روی خط به کشنده متصل می‌نماید. این عملیات مهمترین فاکتور در اندازه گیری سرعت ارسال است.

حمل مرسوله پستی به ازبکستان

برای ارسال نمونه کالا، هدیه، اسناد، پاسپورت غیر ایرانی، فرش و کلیه کالاهای کم وزن به شما حمل پستی را پیشنهاد می‌کنیم. از جمله ویژگی های مثبت حمل پستی ارسال تا درب مقصد گیرنده و بدون هیچ هزینه گمرکی و ترخیص است. البته پست به ازبکستان داری محدویت های است. حمل پستی خدمتی عام المنفعه بود و قیمت نسبتا ارزانی را دارد.
در هر بسته پستی ارسال 25 گرم زعفران به صورت هدیه و رایگان قابل انجام است. همینطور فرستنده نیاز به داشتن کارت بازرگانی ندارد. هزینه پرداختی شامل صفر تا صد هزینه ارسال، بیمه تا دریافت کالا درب منزل گیرنده در تمام نقاط ازبکستان است.

عملیات حمل و ارسال از زمان دریافت بسته توسط مامورین بارنش ظرف حداکثر ده روز و به صورت هوایی انجام می‌شود.

باید خاطر نشان کرد در صورت بسته بندی بسته توسط فرستنده حتما باید بسته بندی مستحکم باشد تا صدمه ای به کالا وارد نشود. بهتر آن است که مامورین ما به علت تخصص با مبلغ ناچیز این خدمت را عهده دار شوند.

post to uzbakistan
post to uzbakistan

محدویت های بسته پستی به ازبکستان 

 • کالاهای خطرناک شامل باتری، مواد منفجره و آتش زا
 • کالاهای مایع و رونده
 • کلیه مواد اسیدی
 • آجیل و خشکبار
 • کالا با ابعاد بیش از یک متر

هزینه پست از ایران به ازبکستان

هزینه بسته بستی از ایران به ازبکستان را با فقط یک تماس دریافت کنید. همینطور مبنای محاسباتی بسته بسیار کوچک همان یک کیلوگرم است. ارسال بسته های بالای 100 کیلو گرم از طریق بار هوایی انجام می‌پذیرد.

حمل بار جاده‌ای به ازبکستان

گفتیم  تعداد واگن محدود است. و ظرفیت بارگیری آن حدود 65 است. اما اگر کالای ارسالی مواد فاسد شدنی یا کمتر باشد چه باید کرد؟ در پاسخ به این پرسش حمل جاده ای پر رنگ ‌می‌شود. گزینه ای مناسب و منطقی. حمل جاده ای می‌تواند از کلیه نقاط بارگیری کرده و بار را مستقیم و یا حداکثر با یک بار تخلیه و بارگیری به مقصد برساند. یک تریلی حدود 13 متر طول دارد و میتواند در حدود 22 تن کالا را بارگیری نماید.
حمل جاده ای به ازبکستان بسیار سریع تر از حمل ریلی است و در حدود یک هفته تا ده روز بار را به مقصد می‌رساند.

 خدمات بارنش لجستیکی بارنش در مسیر ازبکستان

 • صادرات
 • واردات
 • ترانزیت
 • انبارداری
 • انجام امور گمرکی و اسنادی
  چارتر کشتی فله برای تجار ازبکی

 

حمل بار به تمام کشور ها شماره تماس : 09151060970

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

حمل بار به تمام کشور ها شماره تماس : 09151060970

دکمه بازگشت به بالا