دسته‌بندی نشده

حمل بار به ترکیه

ما در بارنش آماده پاسخگویی و ارائه مشاوره درباره هر یک سرویس‌های لجستیک هستیم.ما به طور پیوسته و در 7 روز کاری پیگیر امورات شماییم تا سلامت محموله‌های شما را تضمین کنیم. ما را به خوش نامی و سرعت در کار می‌شناسند. برای استفاده خدمات لجستیک میتوانید با یکی از شماره های موجود در سایت در ارتباط باشید.

حمل ونقل ریلی به ترکیه
همان طور که می دانید نقطه ی آغازین مسیر ریلی ایران به ترکیه درشهر تبریز می باشد . از حد فاصل بین تبریز و ایستگاه مرزی رازی که (مرز مشترک ریلی بین ایران و ترکیه می باشد) ایستگاه های متعددی از جمله ایستگاه سهلان وجود دارد . منتها در مرز ریلی رازی همانند مرز سرخس و اینچه برون ، امکان تخلیه و بارگیری وجود ندارد . تنها در ایستگاه های تبریز و سهلان است که امکانات تخلیه و بارگیری و انبار داری و …. وجود دارد. نرخ حمل در مسیر ترکیه ( به صورت ریلی ) برمبنای یورو محاسبه می گردد. صادقانه بگویم که اگر مقصد ارسال آن محموله بهشکل ریلی صرفه نظر کنید . چرا که برای بارهای کمتر از 500 تن هرگز حمل ریلی به ترکیه مقرون به صرفه نیست . و بایستی برای محموله های با وزن کمتر از حمل و نقل جاده ای استفاده نمود . علت این موضوع افزایش قابل ملاحظه ی نرخ یورو به نسبت سال های گذشته می باشد . و بنابراین هزینه ی تمام شده حمل ریلی برای مثلا باریک واگن نسبت به تریلی بسیار بالاتر خواهد بود. از ایران به خیلی از شهر های ترکیه مسیر باربری ریل وجود دارد از جمله به شهرهای استانبول آسیای، استانبول اروپایی ، وان ، اسکی شهیر، آدانا، آنکارا، غازی عنتب، مرسس ، اسکندرون و ….
هزینه ی ارسال ریلی از تبریز تا مرز رازی در حال حاضر حدود 11 الی 12 یورو می باشد. البته این مبلغ همانطور که گفتم جهت بارهای باتناژ 500 کیلو می باشد برای تناژهای پایین تر هزینه به مراتب به ازای هر تن افزایش خواهد یافت . اگر قصد حمل ریلی از جای دیگری در ایران (غیراز تبریز) به سمت ترکیه را دارید . بهترین حالت ممکن است که محموله را به وسیله ی تریلی به ایستگاه تبریز یا سهلان حمل نموده وپس از آن با تخلیه وبارگیری بر روی ریل به سمت ترکیه ارسال نماییم .
بعد از خروج از مرز رازی، دریاچه وان ، در مسیر قطار باربری ایران و ترکیه قرار دارد که قطار برای عبور از این دریاچه بر روی Ferri قرار می گیرد که یک نوع قایق خاص جهت عبور قطار می باشد که هزینه ی Ferri نیز رد حین قرارداد، در مبلغ حمل ریلی، لحاظ می گردد. ابعاد واگن های مسیر ترکیه برای بارگیری چنانچه واگن ها از نوع اورپایی و همچنین سرپوشیده (covered wagon) باشند شامل طول 15 متر و عرض 6/2 متر و ارتفــــاع 2/2 می باشند. و ابعـــاد واگن های ایرانی در این مسیر که این واگن ها رو باز (OPEN – TOP) می باشند معادل طول 5/12 متر و عرض 7/2 متر و ارتفاع 2 متری می باشند.
دراین مسیر نیز برای هر واگن تنها یک بارنامه صادر می گردد. و هرگز نمی توان برای یک واگن 2 عدد بارنامه صادر کرد. در حمل ونقل ریلی ایران به ترکیه برای بارهای وزنی ، حداکثر وزنی که واگن ها ظرفیت آن را دارند بین 50 الی 55 تن می باشند برای این مسیر بایستی از 7 الی 10 روز قبل از بارگیری، واگن را رزرو نمود، با وجود این هر روزه به طرو منظم سرویس حمل ونقل ریلی از ایران به ترکیه وجود دارد . قطار درشهرهای ترکیه در ایستگاه های مسترف به گمرکات، جهت تخلیه توقف می کند. پرداخت هزینه ی حمل ریلی از تبریز به ترکیه اصول خودش را دارد و دین شکل است که می بایسیت هزینه ی حمل از تبریز یا سهلان تا مرز رازی به شکل پیش پرداخت، در ابتدا پرداخت گردد، و هزینه ی حمل از مرز تا شهر مقصد، در ترکیه قبل از تحویل بارپرداخت می گردد.

نوشته های مشابه

حمل بار به تمام کشور ها شماره تماس : 09151060970

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

حمل بار به تمام کشور ها شماره تماس : 09151060970

دکمه بازگشت به بالا